Naše úspěchy v roce 2020-2021

Zeměpisná olympiáda

V minulých dnech se uskutečnilo okresní a krajské kolo zeměpisné olympiády, kde jsme měli své zástupce v kategoriích A, B a C. Naši žáci úspěšně reprezentovali školu v OK ZO. Pěkného úspěchu dosáhl Jonáš Kokoř,

který navázal na loňské úspěchy a umístil se na 3. místě a postoupil do KK ZO, kde obsadil 6. místo. Za vzornou reprezentaci školy jim děkujeme.

Matematické soutěže a úspěchy našich žáků

Tak jako každý rok, i letos se naši žáci zapojovali do různých matematických soutěží, přestože se většina z nich konala distančně.

V Logické olympiádě pravidelně postupují naši žáci do krajského kola. V letošním školním roce se do soutěže zapojilo celkem 63 770 žáků ze 3 143 škol. Do krajského kola se probojovali Lukáš Růžička a Petra Valoušková (3. A), Filip Božoň (4. A), Daniel Bahenský (5. A) a Bartoloměj Valtr (7. S). V kraji obsadil Daniel Bahenský krásné 6. místo a těsně nepostoupil do finále a Bartoloměj Valtr postoupil z 1. místa z 58 účastníků do celorepublikového finále, kde se umístil na 27. místě z celkových 67 soutěžících.

V matematickém klokanovi se Bartoloměj Valtr umístil ve své kategorii Benjamín v rámci okresu na 3. – 5. místě.

V matematické olympiádě získali s plným počtem bodů první příčku v okresním kole Samuel Jan Hudeczek (5. A) a Bartoloměj Valtr (7. S). Úspěšnými řešiteli byli Karin Kalavská (5. A), Ellen Hájková a Karolína Heinzová (5. B), Jan Warisch (6. S), Jan Kroutil a Kristi West (8. B).

V mezinárodní matematické soutěži Pangea, které se účastníme již 7 let, postoupili do republikového finále Amálie Klementová (5. A), Filip Holeš (5. A), Bartoloměj Valtr (7. S) a Jonáš Kokoř (7. B). Finále se bude konat 18. 6. 2021 v Praze. Žákům budeme držet pěsti, ať si soutěž pořádné užijí a dosáhnou krásných výsledků.

Všem žákům, kteří se účastní soutěží a chtějí na sobě pracovat a rozvíjet se, děkujeme za reprezentaci naší školy.