Loading color scheme

„Moje místo mezi kamarády“ vyhlášen nejlepším filmem

NÁŠ FILM „MOJE MÍSTO MEZI KAMARÁDY“ BYL VYHODNOCEN NEJLEPŠÍM FILMEM 5. ROČNÍKU FESTIVALU „PRAŽSKÝ KUFR

Mimořádného úspěchu

dosáhli mladí filmaři naší školy. Na slavnostním galavečeru filmového festivalu mládeže „Pražský filmový kufr“ byl jejich snímek „Moje místo mezi kamarády“ vyhlášen nejlepším filmem 5. ročníku. Pod odborným vedením Drahomír Streita byli autory filmové prvotiny Sofie Gebauerová a Kryštof Haferník. Společně s nimi film spoluvytvářeli i další. Rozhovor s olympionikem Jakubem Šiřinou dělali Karolína Wanke, Kryštof Kern a Maruška Mlýnková. Medailony našich slavných sportovců natáčeli Bruno Kern, Timy Hermsen a Sofie Gebauerová. Zpravodajství vedl Kryštof Haferník a redaktory byli Lili Muligan, Laura Seehofová, Eliška Macíková, Max Martiník, Jonáš Veselý a Karin Kalavská. Anketu dělali Šimon Racko, Vašek Sabaš, Julie a Stela Ratajovy, Filip Zycháček, Tereza Witková, Dorotka Haferníková, Nikol Barešová, Natálie Gebauerová, Matyáš Spáčil a Karolína Veselá. Na střihu pracoval Lukáš Vaida a hudbu a titulky nahrál Ondra Mik. Odbornou porotu filmového festivalu vedl slavný režisér Karel Smyczek a dalšími porotci byli kameraman Pavel Berkovič, scénograf a výtvarník Miloš Kirschner, novinářka a filmová kritička Irena Hejdová, střihačka Blanka Kulová, producent Jaroslav Kučera, režiséři Mojmír Kučera, Zdena a Václav Fleglovi, dokumentaristka Linda Kallistová Jablonská a řada dalších uznávaných filmových odborníků. Největší hereckou hvězdou festivalu byla známá herečka Aňa Geislerová. Tak mládeži gratulujeme a děkujeme všem rodičům, spolužákům a pedagogům naší školy za podporu.

Vdeo můžete vidět zde.

film