Loading color scheme

Bartoloměj Valtr a Richard Šimeček ve finále olympiády

Skvělými vědomostmi a výsledky se prezentovali naši žáci v tradičním klání Logické olympiády. Do 14. ročníku se zapojilo celkem 75 237 žáků z 3 286 škol.

Klání o postup do krajského kola se zúčastnilo 62 žáků v kategorii 3. - 5. třída a postup si zajistili: Richard Šimeček 5. A, Anežka Grigarčíková 5. A, Jan Ondřej 4. A, Jakub Kožaný 3. C a Nikol Barešová 3. A. V kategorii 6.-9. třída usilovalo o postup do krajského kola 89 žáků, nakonec se to podařilo Bartoloměji Valtrovi z 8. S, Janu Kroutilovi z 9. B a Samueli Janu Hudeczkovi z 6. A. Logické olympiády se zúčastnilo také 13 žáků z prvních tříd a 15 žáků z druhých tříd. Jednalo se ale o kategorie nepostupové. V úspěšném tažení Logickou olympiádou pokračovali naši žáci i v krajském kole. Z devítky účastníků si zajistila postup do celorepublikového finále dvojice našich kluků, a sice Richard Šimeček v mladší kategorii (umístil se na 3. místě z 48) a v starší kategorii Bartoloměj Valtr (umístil se na 5. místě z 55). Finále se bude konat v květnu v Praze v Míčovně Pražského hradu. Blahopřejeme!