Loading color scheme

Vyhráli jsme Pohár rozhlasu

Jednu zlatou, jednu bronzovou medaili a další dvě umístění v TOP6 vybojovali na Mistrovství České republiky základních škol v atletice naši mladí sportovci. Na atletickém stadionu v Trutnově se uskutečnil už 53. ročník Poháru rozhlasu a naše škola jako jediná měla na startu všechny čtyři mládežnická družstva.

Na programu národního šampionátu byly závody mladších žáků a žákyň (6.-7. třídy) a starších žáků a žákyň (8.-9. třídy). Starší žáci a žákyně absolvovali disciplíny: sprint na 60 metrů, běh na 800 metrů popřípadě 1500 metrů, štafetu na 4 x 60 metrů, kombinovaně vrh koulí (3 kg- 4 kilogramy), skok do dálky a skok do výšky. Zlaté medaile a titul mistra republiky vybojovali starší žáci (svěřenci Davida Bednáře) v sestavě Š. Bednář, A. Včelka, A. Blahut, M. Borunský, B. Valtr, M. Štencel, J. Šoltys, J. Podlovský, M. Andrle a L. Komárek. Druhou medaili, tentokrát hodnoty bronzové, přidal pod vedením trenéra Jana Škrabala výběr starších žákyň ve složení E. Zajícová, K. Pavlíčková, B. Andrlová, E. Bartošová, B. Živníčková, S. Racko, A. Kratinová, M. Teichmanová a K. Cetlová. Mladší žáci a žákyně absolvovali: sprint na 60 metrů, běh na 600 metrů popřípadě 1000 metrů, štafetu na 4 x 60 metrů, kombinovaně hod míčkem, skok do dálky a skok do výšky. Těsně pod medailový stupni skončilo pod vedením trenérky Vladěny Hrbáčové na čtvrtém místě družstvo mladších žákyň v sestavě J. Esslerová, A. Onderková, M. Mlýnková, K. Vladařová, E. Borunská, N. Švarcová, M. Lesáková, K. Kalavská, L. Kudelová a E. Drápalová. Ve velmi vyrovnaném závodě mladších žáků obsadilo šestou pozici pod vedením trenérů Jardy Korbela a Petra Mičky družstvo ve složení V. Slanina, F. Kutty, V. Bouchala, J. Warisch, T. Jasník, Š. Holas, T. Hladký, B. Kern, K. Kern a J. Vincker. Mezi nejhodnotnější individuální výkony finálového klání patřil skok do dálky, který vyhrál výkonem 597 centimetrů Štěpán Bednář. Ziskem dvou medailí a dalších dvou TOP umístění se stala naše škola nejúspěšnější školou Mistrovství České republiky základních škol v atletice.

Reportáž ze soutěže v pořadu Zprávičky na Déčku v České televizi, datum 9.6., čas od 3:26.

POhár rozhlasu finále 2022

RF PR společné foto