Loading color scheme

Englišáci zářili v reprezentaci

Dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili vybojovali při svém premiérovém startu v dresu reprezentace České republiky naši atleti. Po zisku medailí z republikového šampionátu výrazně uspěli i na mezinárodních závodech.

V mezistátním žákovském utkání Česká republika – Chorvatsko – Maďarsko – Slovensko – Slovinsko se prosadili mezi nejlepší, dosáhli na medaile a podíleli se na vítězství družstva České republiky v celkovém pořadí. Zlatou medaili mezi jednotlivci vybojoval v běhu na 1500 metrů překážek Matěj Štencel časem 4:29,99. Druhou zlatou medaili přidal Štěpán Bednář ve štafetě na 4x100 metrů. Medailově zazářil i mezi jednotlivci, když v závodě na 100 metrů překážek doběhl v čase 13,46 na stříbrné příčce. Čtvrtou medaili do pokladnice úspěchu české reprezentace a naší školy vybojovala ve skoku o tyči ve skvělém osobním rekordu Kateřina Vladařová, která si výkonem 325 cm doskočila pro bronzovou medaili. Čtvrtý náš zástupce Ema Zajícová doběhla v závodě na 2000 metrů na šestém místě v čase 6:47,92. „Naši „Englišáci“ se výraznou měrou podíleli na suverénním vítězství ČR v kategorii dívek i chlapců. Matěj Štencl i Emma Zajícová překonali dokonce okresní rekordy ve svých kategoriích a čas Matěje se zařadil i mezi historicky nejlepší výkony v ČR v běhu na 1500 m př.,“ uvedl ředitel naší školy a trenér Jan Škrabal.

mezistátní utkání atletů