Loading color scheme

Klub nadaných dětí navštívil Pars komponenty a Vagonářské muzeum

Velmi zajímavou poznávací exkurzi absolvovali kluci a holky Klubu nadaných dětí. Ve Studénce navštívili Společnost Pars Komponenty a Vagonářské muzeum. První zastávkou byla rodinná firma Pars Komponenty, která vyvíjí a vyrábí komponenty pro hromadné dopravní prostředky,

zejména železniční vozy, metro, tramvaje, trolejbusy a autobusy. „Celá prohlídka byla hodně zajímavá. Moc nás zaujala lakovna součástek a kanceláře, kde se vše kreslilo. Kluci to pak přepsali na počítač a zakreslovali krok za krokem,“ řekla jedna z mladých účastnic Eliška Matějková. Druhou zastávkou bylo Vagonářské muzeum, které je jediné muzeum v ČR zaznamenávající vagónovou výrobu. „Šli jsme do třetího patra, kde byla nádherná výstava o historii vlaků. Postupně jsme scházeli do druhého patra, kde byla velká interaktivní tabule a na ní jsme luštili otázky. Když jsme zodpověděli otázky, sešli jsme do přízemí, kde jsme stavěli ze stavebnice Merkur a pouštěli si vláčky na obrovské modelové železnici. Bylo to super a někdy se nám podařila i srážka vlaků,“ doplnila Eliška Matějková. Všichni kluci a holky byli z exkurze nadšení, což na nich bylo vidět. Akce se vydařila a velké poděkování patří trojici pedagogů Zdeňka Sedláčková – Simona Martínková – Markéta Valtrová.