Stříbrný a bronzový pohár z atletického šampionátu

Jednu stříbrnou, jednu bronzovou medaili a dvě sedmá místa vybojovali v Republikovém finále v atletice naši mladí sportovci. Pod organizační záštitou Asociace školních sportovních klubů ČR, kterou na okresní úrovni vede Petr Mička, a pořadatelskou taktovkou ZŠ Englišova se národní šampionát uskutečnil v Opavě na Tyršově stadionu.

První den se střetly v celostátním atletickém čtyřboji družstva šestých a sedmých tříd (2009-2011) a druhý den týmy osmých a devátých tříd (2007-2008). Účastníci podle věku soutěžili ve sprintu na 60 metrů, skoku do dálky, hodu míčkem, skoku vysokém, vrhu koulí a vytrvalostním běhu. Nejlepšího výsledku a stříbrný pohár vybojovalo mezi mladšími žáky naše družstvo v sestavě Bruno Kern, Kryštof Kern, Vít Bouchala, Jakub Kotzian a Jonáš Klein. Druhý pohár hodnoty bronzové získalo v kategorii starších žákyň družstvo v sestavě Emma Zajícová, Bára Andrlová, Beáta Živníčková, Kateřina Vladařová a Laura Burešová. Sedmá místa obsadily týmy mladších žákyň a starších žáků.

MČR základních škol v atletice