Engliška na medailové vlně

V medailovém tažení republikovými šampionáty pokračovali naši mladí sportovci. Po stříbrném poháru v Olympijském víceboji, bronzovém úspěchu v atletickém trojboji, stříbrné a bronzové medaili v atletickém čtyřboji, uspěli i v Republikovém finále v přespolním běhu.

Na Národní šampionátu, který se konal ve Žďáru nad Sázavou, se probojovala všechna čtyři družstva druhého stupně. Nejvíce se dařilo týmu starších děvčat, který doběhl na třetím místě. Bronzové medaile získaly Emma Zajícová, Ella Bartošová, Julie Esslerová, Klára Paličková, Aneta Chalupová a Bára Andrlová. Těsně pod medailovými stupni skončilo na čtvrté příčce družstvo mladších žáků ve složení Tomáš Jasník, Jakub Kotzián, Kryštof Kern, Vojtěch Jasoněk a Patrik Šisler. Výběr mladších žákyň v sestavě Marie Mlýnková, Adéla Široká, Adéla Lebedová, Lucie Kleinová, Veronika Hrbáčová a Barbora Klepáčková se umístil na sedmé příčce. Družstvo starších žáků v sestavě Jan Foltys, Štěpán Holas, Jakub Kokoř, Jáchym Šejda, Václav Slanina a Jonáš Vincker obsadilo osmé místo. Našim přespolním běžcům se dařilo i mezi jednotlivci. V kategorii starších děvčat doběhla na prvním místě Emma Zajícová a na čtrnácté příčce skončila Ella Bartošová. Mezi mladšími žáky vybojoval bronzovou medaili Tomáš Jasník, pátou příčku obsadil Jakub Kotzián a na jedenácté pozici doběhl Kryštof Kern. Mezi mladšími žákyněmi obsadila jedenácté místo Marie Mlýnková. Blahopřejeme!