Film „Zapomenutá generace“ vyhrál soutěž „Objektiv 2022“

Dokumentární film našich žáků třetích tříd „Zapomenutá generace“ dosáhl v celorepublikové soutěži základních škol v technických dovednostech „Objektiv 2022“ na dvě významná ocenění.

V krajském finále získal v kategorii krátký film „Hlavní cenu“ a v republikovém finále obdržel „Čestné uznání“. Toto ocenění bylo nejvyšším v dané kategorii. Zisk dvou prestižních ocenění je dalším velkým úspěchem našich mladých filmařů mediálního kroužku. Hlavními tvůrci úspěšného dokumentu byla pod lektorským vedením Drahomír Streita filmařská parta devatenácti dětí. Střih, titulky a hudbu zajišťovali Lukáš Vaida, Ondřej Mik a Michal Matula. Kameru obsluhovali Samuel Duda a Kristýna Šinová a scénář a herecké obsazení tvořili Laura Gunárová Gorolová, Lucie Kavanová, Teodor Adamec, Timothy Paul Hermsen, Sofie Anna Moslerová, Nikol Nolčová, Eliška Adamcová, Pavel Kavan, Robert Gilík, Eliška Babicová, Zuzana Monczmmannová, Julie Ratajová, Stela Ratajová a Radana Horáková.

Objektiv 2022