Filmaři uspěli na celostátním festivalu

Skvělého úspěchu dosáhli naši mladí filmaři mediálního kroužku. Na slavnostním galavečeru 6. ročníku filmového festivalu dětí a mládeže „Pražský filmový kufr“ obdržel jejich snímek „Zapomenutá generace“ jedno z nejprestižnějších ocenění.

V konkurenci 197 filmů z celé České republiky získal „Diváckou cenu“. Navíc jejich dokument byl mezi dvěma, které byly v této kategorii nominovány na „Hlavní cenu“. Toto ocenění sice nakonec film nezískal, ale pomyslné druhé místo je krásným výsledkem práce dětí třetích tříd. Jejich filmový počin „Zapomenutá generace“ vzniknul v minulém školním roce a zachycuje očima dětí tři školní roky, které byly ovlivněny pandemií Covid-19. Pod odborným vedením Drahomíra Streita byli hlavními tvůrci úspěšného dokumentu Sofie Anna Moslerová, Nikol Nolčová, Eliška Adamcová, Lukáš Vaida, Ondřej Mik, Laura Gunárová Gorolová, Lucie Kavanová, Pavel Kavan, Teodor Adamec, Timothy Paul Hermsen, Michal Matula, Samuel Duda, Kristýna Šinová, Robert Gilík. Filmový dokument vzbudil zaslouženou pozornost a byl zařazen na mezinárodní festival festival dětí a mládeže.

Pražský kufr1Pražský kufr2Pražský kufr3Divácka cena Pražský kufr diplom