Zlatí matematici

Dvě první a jedno třetí místo obsadili v okresním kole matematické olympiády žáci naší školy. Letos už se koná 72. ročník a v regionálním klání soutěžili kluci a holky kategorie 5. a 9. ročník.

V kategorii 9. ročníku jsme do okresního kola poslali dva úspěšné řešitele školního kola - Bartoloměje Valtra z 9. S a Jonáše Kokoře z 9. B, kteří si vedli skvěle. Bartoloměj Valtr s plným počtem 24 bodů vybojoval první místo a Jonáš Kokoř ztratil jen jeden bod a se ziskem 23 bodů obsadil pátou příčku. Krajské kolo se uskuteční 28.3.2023. Oběma postupujícím držíme pěsti a přejeme hodně štěstí při řešení náročných matematických úloh. V kategorii 5. ročníku postoupili do okresního kola hned tři žáci 5. A třídy - Damien Pavel Lagerde, Adam Gatnar a Petra Valoušková. I tito žáci si v konkurenci 52 dětí vedli výborně. Petra Valoušková ztratila pouze jeden bod a obsadila se 17 body první místo, Damien Lagarde se 16 body obsadil třetí příčku a Adam Gatnar s 15 body šesté místo. Všem těmto žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

dm1

d2