Matematici sbírají jeden úspěch za druhým

Matematická olympiáda:

Dne 12. 4. 2023 proběhlo okresní kolo matematické olympiády kategorie 6., 7. a 8. ročník.

V kategorii 7. ročníku se dařilo oběma účastníkům. Filip Holeš ze 7. A obsadil s plným počtem 18 bodů 1. místo. Karin Kalavská ze 7. A ztratila pouhý 1 bod a se 17 body se stala úspěšnou řešitelkou.

V kategorii 6. ročníků naši školu reprezentovali Kristýna Ballová ze 6. S a Lukáš Hřivňacký ze 6. A. Oba tito žáci se stali úspěšnými řešiteli.

Všem těmto žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Matematický klokan:

Třem žákům naší školy se podařilo obsadit přední příčky v okrese Opava v matematické soutěži Matematický klokan. V kategorii Cvrček (2, a 3. třída) obsadil 2. místo Kryštof Stanjura ze 3. A s 84 body (max 90 bodů). V kategorii Klokánek (4. a 5. třída) se na krásném 2. místě umístila Petra Valoušková z 5. A se 109 body (max 120 bodů). V nejstarší kategorii Kadet celkově vyhrál Bartoloměj Valtr z 9. S se 120 body (max 120).

Gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Pangea:

V měsíci únoru proběhlo školní kolo matematické soutěže Pangea, kterého se účastnilo celkem 195 žáků naší školy. Soutěžilo se v jednotlivých kategoriích 4. až 9. ročník. Pět žáků se probojovalo do celorepublikového finále, které se bude konat 16. 6. 2023 v Praze. Postupujícími žáky jsou Bruno Vítek 4. A, Hana Foltysová 6. S, Lukáš Hřivňacký 6. A, Jonáš Kokoř 9. B a Bartoloměj Valtr 9. S. Pokud se žáci rozhodnou zúčastnit se finále, přejeme mnoho úspěchů.

Matematická olympiáda 9. ročník – krajské kolo:

Jonáš Kokoř 9. B a Bartoloměj Valtr 9. S se zúčastnili 28. 3. 2023 krajského kola matematické olympiády. Z maximálních 24 bodů oba získali shodně 20 bodů, stali se úspěšnými řešiteli a obsadili krásné 14. místo z 58 účastníků.

diplom Bartoloměj Valtrdiplom Filip Holešdiplom Kryštof Stanjuradiplom Petra Valoušková