Úspěch animovaných filmů

Se svým snímkem „Čajíček pro Šimona“ se žák Šimon Král nominoval na přehlídku amatérského animovaného filmu Juniorfilm.

Přehlídka se konala ve Dvoře Králové za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Královského kraje a pod garancí Nipos Artama Praha. Kategorie mladých autorů do 10 let se zúčastnilo 22 animovaných snímků, kde Šimon získal 2 ocenění a postup na celostátní přehlídku filmové a animované tvorby Malé vize. Které jsou vyústěním celoroční festivalové sezóny nominačních přehlídek tvorby dětí a mládeže. V odborné porotě od které získal čestné uznání a postup zasedali filmový producent Bc.Tomáš Magnusek, filmový tvůrce a pedagog Milan Šebesta, tvůrce animovaných pohádek Jaroslav Nikl, televizní a filmový producent a režisér Bc.Zdeněk Balcar, filmový tvůrce David Balda a amatérský filmový tvůrce Mgr.Petr Šilhánek. Přehlídku hodnotila i porota složená z filmových autorů ve věku 12 – 17 let, která se sama věnuje amatérské tvorbě, od které Šimon získal 1.místo ve své kategorii.

ODKAZ NA FILM

FOTOGALERIE

Se svým snímkem „Polámal se mraveneček“ se Bára Černá nominovala na přehlídku amatérského animovaného filmu Zlaté Slunce. Kde se její první animovaný film promítal nejen před veřejností, ale i odbornou porotou. Přehlídka se konala v Brně za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Kategorie mladých autorů do 15 let se zúčastnilo 19 animovaných snímků. V odborné porotě zasedali: filmový tvůrce a pedagog Milan Šebesta, Martin Fiala, Petr Suchánek.

Katarína Franerová je v animační školičce 1. rokem. Při práci s Baruškou se hodně naučila a teď už pracuje na svém vlastním snímku.

ODKAZ NA FILM

FOTOGALERIE