Loading color scheme

Filmaři na návštěvě u hejtmana

Zástupci mediálního kroužku ZŠ Englišova přijali pozvání hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky.

To se uskutečnilo ve středu 21. února na Krajském úřadě v Ostravě za přítomnosti hejtmana, kterého doprovázel náměstek Jaroslav Kania. Šlo o milé, bezprostřední téměř dvouhodinové setkání, kdy se žáci seznámili s prací hejtmana a mohli poznat prostory úřadu včetně zasedací místnosti rady MSK. „Můžeme být pyšní na to, jak talentované a nadšené mladé žáky u nás máme. Na hejtmanství jsem mohl přivítat nadějné filmaře ze ZŠ Englišova z Opavy. Kluci a holky získali za dokument, který zachycuje jejich očima období během pandemie, ocenění na festivalech po celém světě. Ke skvělému úspěchu jsem jim blahopřál osobně ve škole už na konci minulého roku a jsem rád, že na oplátku dorazili na návštěvu. Mohli jsme si popovídat nejen o jejich uměleckých snech. Moc děkuji za milé a příjemné setkání a přeji, ať se jim nejen filmové ambice v budoucnu vyplní,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Fotogalerie