Loading color scheme

Keramická dílna

Modelování je výtvarná činnost s prastarou tradicí. Rozvíjí fantazii, manuální zručnost, učí soustředění, konstruktivnímu myšlení, plánování a prostorové představivosti. Práce s hlínou je tvůrčí relaxační činnost, která navíc přináší radost vlastního vytváření něčeho nového. Odměnou našim trpělivým umělcům jsou kouzelné originály, které nikde nekoupíte, které potěší tvůrce, ale dokáží přispět i dobré věci.

Zapojili jsme se výrobou keramických předmětů do charitativních akcí, vyrábíme medaile, upomínkové předměty i dárky pro budoucí prvňáčky. Keramická dílna na naší škole je využívána v hodinách výtvarné výchovy i kroužcích keramiky a modelování. Máte možnost nahlédnout, jak se naše děti dokáží prostřednictvím hlíny vyjádřit.

HLÍNA TĚ PROVÁZÍ PO CELÝ ŽIVOT. JE ZDROJEM POTRAVY, OBLÉKÁ TĚ, JÍŠ Z NÍ, BYDLÍŠ V NÍ A NAKONEC TĚ DO NÍ POLOŽÍ. JEDINÉ CO HLÍNY NIKDY NEVYROBÍŠ JSOU ZBRANĚ.