Loading color scheme

Náš školní časopis je druhý v republice

Skvělého úspěchu dosáhli na začátku nového roku naši mladí novináři. V celostátní soutěži školních časopisů základních škol se do republikového finále probojovali hned s dvěma časopisy.

V kategorii 1. stupně postoupil z krajského kola literární magazín „Čertíci“ (obsadil 1. místo) a v kategorii 1. a 2. stupně zpravodajský časopis „HOP“ (umístil se na druhém místě a vyhrál kategorii o nejlepší obsah). Republikové finále se mělo konat na konci listopadu v Brně, ale kvůli nouzovém stavu v souvislosti s pandemií Covid – 19 bylo zrušeno. Vyhodnocení se tak uskutečnilo na začátku ledna online a poprvé v patnáctileté historii se prosadil školní časopis z Opavy. Odborníci z řad renomovaných redaktorů a novinářů neměli lehký úkol, když hodnotili 155 školních časopisů. Tři medailová umístění vybojoval v kategorii 1. stupně časopis „Čertíci“. V celkovém pořadí obsadil druhé místo a další dva stříbrné úspěchy získal v kategoriích nejlepší titulní strana a nejlepší grafika. Zpravodajský časopis „HOP“ obsadil v těžké konkurenci pěkné třinácté místo. A kdo se postaral o úspěch našeho časopisu? Redakce ve složení: šéfredaktorka Sofie Gebauerová a redaktorky Kristýna Šindelářová, Daniela Pařízková, Eliška Šindlerová (5. třídy), Matěj Galusík (7. třída), Markéta Marečková (v minulém roce 9. třída, teď posila Slezského gymnázia) a řada dalších dopisovatelů, editorů, grafiků, fotografů a literátů naší školy.

casopis