Loading color scheme

Jan Kroutil ovládnul fyzikální olympiádu

Velmi dobrými znalostmi se prezentovali v okresním kole fyzikální olympiády žáci naší školy. Vědomostní klání se uskutečnilo v polovině března distanční formou a účastníci soutěžili ve dvou věkových kategoriích.

V náročné soutěži prokázali naši mladí fyzici vysokou míru znalosti a do krajského klání postoupilo osm žáků. Tématy pro mladší kategorii „F“ (ročník 2006–2007) byla stanovena mechanika (pohyby, síly, práce, výkon, energie, páka, kladka), tlak v kapalinách a plynech, Archimédův zákon a optika (jen geometrická řešení, odraz a lom). V této kategorii zazářil a suverénně zvítězil s náskokem tří bodů Jan Kroutil (2007), který si připsal na svoje konto v soutěži 34,5 bodů. Velmi pěkné šesté místo obsadil Matěj Štencel (2007) s výsledkem 28,5 bodů. Do jedenáctky postupujících se ještě probojovali na osmé pozici Natálie Gallo (2006, 25 bodů), deváté příčce Mathias Hlaváč (2006, 16 bodů), desátém místě Kristi West (20006, 16 bodů) a na jedenácté pozici Jan Mendel (2006, 15 bodů). Tématy pro starší kategorii „E“ (ročník 2005-2006) byla určena termika (výměna tepla, teplo a práce, změny skupenství), elektřina (stejnosměrný proud, obvody, práce a výkon elektrického proudu a spojování rezistorů). Postupové deváté místo obsadil Jáchym Henzl (2005), který nasbíral 18 bodů. Druhým postupujícím byla na jedenácté příčce Iveta Černíková (2005) se součtem 17,5 bodů. Úspěšným řešitelem a postupujícím v obou kategoriích se stal soutěžící, který byl hodnocen alespoň ve dvou úlohách nejméně pěti body a v celkovém hodnocení získal minimálně 14 bodů. Blahopřejeme a držíme palce v krajském kole!