Loading color scheme

Dvě medaile mladých olympioniků

Zlatou a bronzovou medaili přivezli z Republikového finále Olympijského víceboje naši mladí sportovci. Národní šampionát Odznaku všestrannosti olympijských vítězů základních škol ČR se uskutečnil v Brně a organizátorem už 12. ročníku byl Český olympijský výbor.

Naši školu reprezentovali Bartoloměj Valtr, Bruno Kern, Kryštof Ken, Max Martiník, Karin Kalavská, Marie Mlýnková, Karolína Wanke a Eliška Macíková. Zlatou medaili v celkovém pořadí chlapců v ročníku 2009 vybojoval Kryštof Kern, kterého na stupních vítězů doprovodil na třetím místě Bruno Kern. Výborného výsledku dosáhly Karin Kalavská (ročník 2009), která skončila na 12. místě a Eliška Macíková (ročník 2011), která obsadila 13. příčku. V jednotlivých disciplínách se mezi nejlepší prosadila Karin Kalavská, která vyhrála švihadlo a hod míčkem. Karolína Wanke (ročník 2010) zvítězila v hodu míčkem a třetí skončila v driblinku s míčem. Marie Mlýnková (ročník 2009) doběhla ve sprintu na 60 m třetí a v běhu na 1 km skončila na čtvrtém místě. Bruno Kern vyhrál švihadlo, druhý skončil ve shybech a na třetí příčce se umístil v běhu na 1 km a klikách. Kryštof Kern vyhrál kliky, druhý byl v běhu na 1 km a sedy-lehy dokončil na třetí příčce. Na závěr národního mistrovství si každý z účastníků odnesl za svoje výkony odznak ze speciální edice k letošnímu republikovému finále s vyobrazením bronzové lyžařky z Vancouveru 2010 Šárky Strachové, která je nyní předsedkyní Českého klubu fair play.

Fotogalerie