Loading color scheme

Republikové zlato a stříbro pro náš časopis HOP

Zlaté a stříbrné ocenění získal v republikovém finále 15. ročníku celostátní soutěže školních časopisů ČR náš časopis „HOP“. V konkurenci 159 školních časopisů získal zlaté ohodnocení v kategorii nejlepší GRAFIKA a stříbrnou cenu obdržel v kategorii časopisů 1. stupně.

Už v minulém roce vybojovali naši mladí novináři a redaktoři ve finále tři stříbrná ocenění. Tentokrát se posunuli ještě o jednu cennou úroveň nahoru. A kdo se na úspěchu podílel? Šéfredaktor: Sofie Gebauerová, redaktoři: Daniela Pařízková, Kristýna Šindelářová, Eliška Šindlerová, dopisovatelé: Kryštof Haferník, Tereza Babicová, výtvarníci: Petra Valoušková, Lukáš Batěk, Karolína Veselá, Nikol Tatarčíková, grafika: Lukáš Vaida, Ondřej Mik, Julie Ratajová, Zuzana Monczmanová, Zuzana Sýkorová, Elena Balcarová, Eliška Babicová, Matyáš Spáčil, Robert Gilík a Michal Matula. Velkou zásluhu na zlatém úspěchu za grafiku má dvojice Ondřej Mik a Lukáš Vaida. „Hodně mě baví v školním časopise grafika. Rád pracuji s fotkami, upravuji texty a vymýšlím různá témata,“ uvedl Ondřej Mik (3. třída). „Mám hodně rád vytváření návrhů jednotlivých stránek a práci s fotkami. Naučil jsem se, jak je upravit, ořezat, pracovat s barvami a baví mě také tvorba nadpisů,“ doplnil Lukáš Vaida (3. třída).diplom HOP 1. místodiplom 2. místo HOPredakce časopisu HOP