Loading color scheme

Naši vícebojaři vybojovali olympijské stříbro

Skvělého výsledku dosáhli v Republikovém finále Olympijského víceboje naši mladí sportovci. Ve dvoudenním klání Mistrovství České republiky základních škol v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů prokázali výbornou připravenost a v těžké konkurenci pětačtyřiceti školních týmů vybojovali stříbrné medaile.

Národní šampionát se uskutečnil v Brně pod organizační taktovkou Českého olympijského výboru. Hlavním garantem už 13. ročníku byla Šárka Kašpárková, mistryně světa a bronzová olympijský medailistka v trojskoku. Do Republikového finále se sítem okresních a krajských kol probojovalo nejlepších 43 družstev, které doplnila dvě družstva Ukrajiny. Účastníci absolvovali první den sprint na 60 m, skok do dálky, shyby na šikmé lavici, hod medicinbalem a přeskoky švihadla. Druhý den byly na programu trojskok, kliky, sedy-lehy, hod míčkem a dle výběru běh na 1 km, driblink nebo plavání. Naše družstvo pod vedením Drahomír Streita absolvovalo deset disciplín v sestavě Frederik Kutty (8. B), Maxim Martiník (8. S), Kryštof Kern, Bruno Kern (oba 7. S), Bára Andrlová (9. S), Katka Vladařová (8. S), Karin Kalavská a Veronika Hrbáčová (obě 7. A). Po první soutěžním dnu byla naše parta vícebojařů na třetím místě, ale druhý den se skvělými výkony posunula na konečné druhé místo. Další výborné výsledky přidali v soutěži jednotlivců. Mezi chlapci ročník 2009 skončil na šestém místě Kryštof Kern, v ročníku 2010 skončila na šestém místě Veronika Hrbáčová, na devátém příčce ročník 2009 se umístil Bruno Kern a ve stejné věkové kategorii obsadila desátou pozici Karin Kalavská. V jednotlivých disciplínách Kryštof Kern vyhrál sed-leh (123) a druhý skončil v klicích (95), Bruno Kern obsadil čtvrté místo v běhu na 1 km (3:09) a ve shybech (83), Frederik Kutty obsadil sedmou příčku ve skoku dalekém (536), Bára Andrlová skončila druhá v hodu míčkem (54,50), Karin Kalavská vyhrála švihadlo (350), třetí skončila ve švihadle Lily Foltysová z 5. A (271) a čtvrtá Sarah Philipp z 7. S (319), na pátém místě se umístila v klicích Veronika Hrbáčová (96), v driblinku obsadila desáté místo Karolína Wanke z 7. A (250) a jedenácté místo ve skoku dalekém obsadila Katka Vladařová (485).

 ZŠ Englišova Olympijský víceboj