Páťáci a sedmáci v zahraničí

Dvoudenní poznávací zájezd na Slovensko a Rakousko podnikli žáci a žákyně 5. A a 7. A. Pod odborným pedagogickým vedením Danky Jarošové a Markéty Valtrové navštívili první den slovenskou metropoli Bratislavu.

Prošli si historické centrum, kde viděli Slovenské národní divadlo, obdivovali Bratislavský hrad, kostel sv. Martina, kde byli korunování uherští králové, a na závěr návštěvy vystoupali na vyhlídkovou terasu známou jako „UFO“. Po přenocování v Břeclavi vyrazila poznávací expedice do rakouského hlavního města Vídně. A co tam mládežníci viděli? Např. velkolepý Parlament, zimní sídlo císařů Hofburg a na závěr jsme absolvovali prohlídku barokníhozámku a letní rezidence rakouských vládců Schönbrunn. Tečkou za prohlídkou byla projížďka ve vyhlídkovém vláčku, kterým děti procestovaly okolí zámku, ve kterém se nacházejí rozlehlé zahradní prostory.

Rakousko1Rakousko2Rakousko3Rakousko4