Loading color scheme

Bartoloměj Valtr postoupil do finále Logické olympiády

Skvělé třetí místo vybojoval v krajském kole a postup do celorepublikového finále Logické olympiády si zajistil žák deváté třídy Bartoloměj Valtr. V letošním školním roce probíhá už 15. ročník tohoto prestižního klání.

Do soutěže se zaregistrovalo celkem 94 657 soutěžích z 3 751 škol. Soutěžilo se v několika kategoriích. Kategorie „A“ (3. – 5. ročník ZŠ), kategorie „B“ (6. – 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a kategorie „C“ (1. – 4. ročník SŠ) mají kromě základního kola také kolo krajské a celorepublikové. Letos z kategorie „A“, které se zúčastnilo v našem kraji 2 151 dětí, postoupilo do krajského kola šest žáků, a sice Petra Valoušková a Adam Gatnar z 5. A, Bruno Vítek a Tereza Wittková ze 4. A, Jakub Kožaný ze 4. C a Kryštof Bednář ze 3. B. Přesto, že žáci obsadili velmi pěkná místa, nikomu z nich se nepodařilo postoupit do celorepublikového finále. Kategorie „B“ se zúčastnilo v 3 596 soutěžících v kraji. V této konkurenci postoupili ze základního kola Bartoloměj Valtr z 9. S a Jonáš Kokoř z 9. B. Bartoloměj Valtr obsadil skvělé třetí místo a tím si zajistil postup do finále. Finále Logické olympiády se bude konat 28. 11. 2022 v Poslanecké sněmovně v Praze. Všem těmto žákům gratulujeme k jejich úspěchu a přejeme, ať se jim nadále daří i v jiných soutěžích.

Logická olympiáda 1Logická olympiáda 2