Olympionici mezi republikovou elitou

základních škol naši mladí vícebojaři. V Brně se pod záštitou Českého olympijského výboru konal už 14. ročník Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a na startu se představili mladí sportovci, kteří prošli náročným sítem okresních a krajských kol.

Nejlepších 616 dětí ze 189 základních škol bojovalo o cenné kovy ve dvoudenním klání deseti disciplín. Podporou v jejich soutěžení jim bylo 50 olympioniků – aktivních, i těch z řad Českého klubu olympioniků.  Účastníci absolvovali ve čtvrtek sprint na 60 metrů, skok do dálky, přeskoky švihadla, hody medicinbalem a shyby. V pátek byl na programu trojskok, kliky, sedy – lehy, trojskok, hod míčkem a běh na 1000 metrů, popř. driblink nebo plavání. V těžké konkurenci čtyřicítky družstev obsadil náš tým v sestavě Karin Kalavská, Veronika Hrbáčová, Karolína Wanke, Barbora Klepáčková, Kryštof Kern, Vítek Šabatka, Vítek Bouchala a Jakub Kotzian skvělé čtvrté místo s minimálním odstupem na bronzovou příčku. Výbornými výkony a výsledky se prezentovali také naši jednotlivci. Do TOP10 celkového pořadí se dostala na šestém místě Veronika Hrbáčová (ročník 2010), devátou příčku obsadila Karin Kalavská (2009) a desátou pozici Josef Gargoš (2011). Výborného umístění dosáhla na jedenáctém místě Karen Bitomská (2012), na čtrnácté příčce skončili Kryštof Kern (2009), Robert Gilík (2012) a Lily Anne Foltýsová (2011), dvacátou pozici obsadila Tereza Babicová (2011), třiadvacáté místo Vít Šabatka (2010) a čtyřiadvacátou příčku Nikol Barešová (2013). V jednotlivých disciplínách se prosadili na medailová umístění Karin Kalavská (ročník 2009), která vyhrála přeskok švihadla a Karolína Wanke (2010), která triumfovala v hodu míčkem. Druhé místo obsadil v driblinku Josef Gargoš a ve švihadle Robert Gilík, na třetí příčce skončili v závodě na 1000 metrů Karen Bitomská a ve skoku dalekém Vítek Šabatka, na čtvrtém místě skončila Lily Anne Foltysová v hodu míčkem, sedy-lehy dokončil na pátém místě Kryštof Ken na šestém příčce se umístily v dálce Tereza Babicová a v hodu medicinbalem Barbora Klepáčková.

ZŠ Englišova Olympijský víceboj