Loading color scheme

Primátor ocenil naše filmaře

Světový úspěch mladých filmařů ZŠ Englišova v Opavě sklízí obdiv a uznání v rámci celé České republiky. Nejinak tomu je i v Opavě, kde ocenil jejich práci primátor města Opavy Tomáš Navrátil.

Společně s náměstkem pro úsek školství Vladimírem Schreierem se slavnostního setkání zúčastnili náš pan ředitel Jan Škrabal, lektor filmové skupiny Drahomír Streit a osmička mladých filmařů. Jejich dokumentární film získal na prestižním světovém filmovém festivalu Childrens International Film Festival of Wales dva evropské „Oscary“, a sice hlavní cenu za nejlepší dokumentární film mezi profesionály a hlavní cenu za nejlepší scénář v kategorii 7-12 let. „Je to obrovský úspěch. Jsem na děti velmi hrdý. To se jen tak nevidí dva Oscary ve dvou kategoriích. Měli čtyři nominace a to, co děti vymyslely, ten motiv, ten námět a to, že to daly ze sebe, a navíc vyhrály kategorii mezi profesionály, to je nevídané. Může za to i pan učitel, který s nimi celou tu přípravu dělá a chystá, pomáhá jim. Pro Opavu je to obrovská čest a jsme rádi, že máme takové šikovné děti a že nás takto reprezentují na celém světě,” uvedl Tomáš Navrátil, primátor Opavy. Dokument vznikal v nelehké době pandemie Covidu-19, natáčení trvalo jeden rok a podílela se na něm filmová skupina devítiletých dětí z mediálního kroužku. Snímek „Zapomenutá generace“ získal v uplynulém období čtyři tuzemské ceny a tři na světových festivalech. Setkání u primátora Opavy Tomáše Navrátila proběhlo v příjemné atmosféře, kdy mladí filmaři povídali o vzniku filmu, zážitcích z festivalu ve Walesu a dalších plánech. Na závěr měli účastníci setkání možnost vystoupit na vyhlídku Magistrátu a obdivovat se pohledům na centrum města z výšky. A to se dětem moc líbilo.

FOTOGALERIE